Firma FAKRO nabízí mnoho zajímavých konstrukčních řešení střešních oken, která zaručují bezpečné a komfortní užívání podkroví. Střešní okna FAKRO umožňují moderní využití půdních prostor u novostaveb i rekonstrukcí. S pomocí střešních oken FAKRO snadno získáte z dosud nevyužitých půdních prostor hodnotné bydlení, místo pro odpočinek nebo prosluněnou pracovnu či kancelář. Staré a tmavé půdy plné odložených věcí jsou již minulostí.

VÝROBKY

1. Okno výklopně-kyvné FPP preSelect:

Dřevěné výklopně-kyvné okno FPP preSelect představuje novou generaci střešních oken FAKRO s moderním konstrukčním řešením, vysokou užitkovou hodnotou a snadnou obsluhou. Okno FPP preSelect nabízí dvě oddělené funkce pro otevření okenního křídla.

2. Kyvná okna:

Kyvná okna jsou nejčastěji používanou variantou střešních oken. Díky speciální konstrukci kování umístěného v polovině výšky okna, můžeme ponechat okenní křídlo v pootevřené poloze. Kování rovněž umožňuje otočení okenního křídla o 180° kolem středové osy a jeho pohodlné mytí i údržbu. Okna jsou ovládaná pomocí spodní kliky, která je snadno dosažitelná přímo z podlahy.

3. Nádstavce:

Nástavce jsou okna ve tvaru trojúhelníka, oblouku, které jsou montovány nad standardními okny. Originální tvary, dodatečné prosvětlení místnosti a zajímavá architektura interiéru jsou neporovnatelné výhody tohoto řešení.

4. Okno pro fasádní sestavu:

Okno pro fasádní sestavu je montované ve svislé stěně nadezdívky a je přímo napojeno na okno střešní. Tato kombinace přispívá k výrazně většímu prosvětlení místnosti a nabízí dokonalý výhled z místnosti.

5. Standardní střešní výlez:

Střešní výlez s výklopnou konstrukcí umožňuje bezpečný výstup na střechu za účelem provádění údržby a opravných prací. Vypouklý poklop z polykarbonátu se otevírá směrem nahoru, zaručuje snadný výstup na střechu a zároveň efektivní prosvětlení půdního prostoru. Vzhledem k nízkým izolačním vlastnostem je střešní výlez určen pouze pro nevytápěné prostory.

6. Termoizolační střešní výlez:

Termoizolační výlez je okno výklopné konstrukce, které spojuje přednosti střešního okna a kominického výlezu. Po odjištění kliky se okenní křídlo otevírá do úhlu 90° a umožňuje jednoduchý a bezpečný výstup na střechu. Díky použití izolačního zasklení je možno výlez použít pro všechnyvytápěnéprostory.

7. Těsnící lemování:

Těsnící lemování je určeno ke spojení střešního okna s krytinou. Nabízené typy lemování umožňují spojení oken se všemi druhy používaných střešních krytin. Lemování umožňuje bezpečný odvod vody a chrání okno před působením větru a sněhu. Ve standardu jsou všechna lemování vyrobena z hliníkového plechu s povrchovou úpravou polyesterovým lakem v šedohnědém odstínu ,který barevně ladí s většinou střešních krytin.

8. Doplňky střešních oken - vnitřní:

Ke komfortu používání podkrovních místností přispívá široká nabídka doplňků pro střešní okna, spojujících funkční vlastnosti a dekorativní vzhled. Používání stínících doplňků umožňuje kontrolu pronikání světla, redukci tepla a přispívá i k úspoře energie.

9. Doplňky střešních oken –vnější:

Nejlepší a trvalou ochranu před teplem, především v letních měsících kdy dohází k přehřivání vnitřních prostoru podkrovních místnostech zajišťuje vnější markýza a vnější roleta.

10. Půdní schody:

Půdní schody jsou dřevěné třídílné a čtyřdílné skládací schody vyrobené z kvalitního borovicového dřeva se zatepleným poklopem, sloužící k výstupu do půdních, případně podkrovních prostor. Použití půdních schodů výrazně přispívá k neomezenému využití bytových prostor. Půdní schody FAKRO se vyznačují velmi dobrou funkčností a komfortem používání. Po rozložení umožňují schody snadný a stabilní výstup do půdních prostor.